A retró vagányság csúcsa: 1991 Nissan Figaro + VIDEÓ
A Nissan Pike szériája a ’90-es évek retró őrületének hatására született
Az autógyártás története során a tervezők több alkalommal is visszatértek az előző évtizedek esztétikai megoldásaihoz, majd azokat áttervezve egy retró autót mutattak be. Közéjük tartoznak például az 1961 és 1963 között szerelt Imperialok is, amik a ’30-as évekre jellemző, az orrszerkezettől függetlenül álló első lámpákat és az ’55-ös modellév luxus MOPAR-jainak hátsó lámpatesteit örökölték. Ezen az elven születettek meg a Nissan Pike modelljei is, melyek legismertebb képviselője a Figaro volt.
Akárcsak a többi gyártó, gondoljunk például a Volkswagen New Beetle-re, a Plymouth Prowlerre és Chrysler PT-re, a ’90-es évek folyamán a Nissan is belevágott saját retró stílusú autói tervezésébe. Ennek eredményeképp született meg a négy „Pike Car”, vagyis a Be-1, Figaro, Pao és a kishaszonként felvázolt S-Cargo is.
A Figaro az 1989-es Tokiói Autószalonon mutatkozott be és azonnal hatalmas sikert aratott. A hype tűzét tovább szította, hogy a japán óriás a termelést 8.000 példányban limitálta, viszont rövidesen beadta a derekát és további 12.000 darab gurult le az Oppama Plant futószalagjáról. Ez persze nem azt jelentette, hogy bárki megvehette az autót. Végül már nem tudták eldönteni, hogy ki juthasson hozzá a vagány kis kabrióhoz, ezért lottón sorsolták ki, hogy kik vásárolhatják meg – nem megnyerték, lehetőségük volt megvenni!
Ha még nem hallottál a szériáról, az azért lehetséges, mert a Figaro egy japán belpiacos autó volt, amit kizárólag az 1991-es modellévben szereltek. Európába csak kis számban jutott el, többek között azért is, mert csak jobbkormányos változatok készültek, így az EU-ban leginkább az Egyesült Királyság területén terjedt el.
Műszaki paramétereit tekintve a kortárs Micra szinte pontos mása, viszont a design jelentősen eltér attól. A Figaro rengeteg krómot kapott, ráadásul mind az utastérben, mind a géptesten számos rá jellemző kagylómotívumot találunk. Erőforrás tekintetében egy lehetőség létezett, ami egy 987 köbcentis, 75 lovas változat volt, amihez kötelezően egy 3 fokozatú automataváltót párosítottak.
Ha részletesebben is érdekel ez a vagány városi kisautó, nézd meg a Klasszik Kasztni róla készült bemutatóját:
Mit gondolsz, Neked bejön a Figaro? Oszd meg Velünk véleményed és gondolataid!
Képek: Háfra Zsolt
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!